Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

PKP Energetyka rozpocznie od lipca sprzedaż gazu

Gospodarka

Spółka, która dotąd sprzedawała energię elektryczną będzie mogła również dostarczać gaz. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził dla niej taryfę na obrót gazem ziemnym, która zacznie obowiązywać od 1 lipca 2014 roku przez 12 miesięcy. W ubiegłym roku PKP Energetyka sprzedała niemal 6,6 TWh energii elektrycznej, osiągając ok. 3,69 mld zł przychodu oraz blisko 90 mln zł zysku netto.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/pkp-energetyka-rozpoczyna-sprzedaz-gazu,artykuly,179030,1,1.html

Udostępnij

Poczta Polska walczy o pół miliarda złotych

Gospodarka Krajowa Izba Odwoławcza poczta polska polska grupa pocztowa przetarg sąd

Tyle wart jest kontrakt na dostarczanie listów z sądów i prokuratur, na który przetarg Poczta Polska przegrała z Polska Grupą Pocztową. Poczta zarzuciła konkurentowi, że w ofercie przetargowej zawyżył liczbę placówek i domagała się unieważnienia przetargu. Krakowska prokuratura rozpoczęła śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentach przeciwko PGP, ale Krajowa Izba Odwoławcza przetargu nie unieważniła. PP zwróciła się o to do sądu w Krakowie. Wyrok ma zapaść w lipcu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/463033,trwa-sadowa-batalia-miedzy-poczta-polska-a-pgp.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/463033,trwa-sadowa-batalia-miedzy-poczta-polska-a-pgp.html