Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Matury nie zdało w tym roku 29 proc. uczniów

Polska

Egzamin z języka polskiego zdało 94 proc. maturzystów, z matematyki – 75 proc., a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego – 92 proc. Do matury przystąpiło blisko 294 tys. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła dziś wstępne wyniki tegorocznych matur. Również dziś w szkołach odbyły się uroczystości wręczania świadectw maturalnych.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15822731/29-proc-tegorocznych-maturzystow-nie-zdalo-egzaminu

Udostępnij

Sejm: obywatele nie decydują

Polska obywatelski preojekt ustawy Sejm

Osiem obywatelskich projektów ustaw złożonych jeszcze w  poprzedniej kadencji, a podpisanych przez 2,1 mln osób nie zostało rozpatrzonych przez Sejm tej kadencji, informuje dziennik „Rzeczpospolita”. Posłowie opóźniają prace nad projektami obywatelskimi, czekając aż się przedawnią. W poprzednich kadencjach los taki spotkał 12 obywatelskich projektów, poinformował łódzki Instytut Spraw Obywatelskich, koordynujący kampanię „Obywatele decydują”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wola-obywateli-to-fikcja-ich-inicjatywy-usmiercaja-poslowie,nId,1449174

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wola-obywateli-to-fikcja-ich-inicjatywy-usmiercaja-poslowie,nId,1449174