Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Niemcy werbują lekarzy

Nieistotne

W Niemczech brakuje lekarzy, bo wyjeżdżają do pracy za granicę: do Szwajcarii, w której więcej zarabiają albo do Skandynawii z nieco wyższymi zarobkami i znacznie krótszym czasem pracy. Niemieckie placówki służby zdrowia szukają więc lekarzy za granicą. W ubiegłym roku pracowało tam około 31 tys. zagranicznych lekarzy, w tym ponad 1,6 tys. z Polski.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-niemcy-importuja-lekarzy-szansa-dla-polakow,nId,1447982

Udostępnij

Prezydent Egiptu nie uchyli wyroku na dziennikarzy

Nieistotne al dżazira dziennikarz Egipt wyrok

Prezydent Abd el-Fatah es-Sisi oświadczył dziś, że nie będzie ingerował w wyrok skazujący na więzienie trzech dziennikarzy telewizji Al-Dżazira. Australijczyk Peter Greste, korespondent Al-Dżaziry w Kenii, szef kairskiego biura Al-Dżaziry Mohamed Fadel Fahmy, mający obywatelstwo Egiptu i Kanady oraz producent, Egipcjanin Baher Mohamed zostali aresztowani w grudniu 2013. Sąd skazał ich wczoraj na kary od siedmiu do 10 lat więzienia za wspieranie islamistycznej organizacji Bractwo Muzułmańskie. Brytyjscy dziennikarze Al-Dżaziry Dominic Kane, Sue Turton i holenderska dziennikarka Rene Netjes zdołali uciec z Egiptu, skazano ich zaocznie na 10 lat. Wyrok wywołał protesty na całym świecie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiezienie-dla-dziennikarzy-prezydent-egiptu-nie-bedzie-reagowal,442717,s.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiezienie-dla-dziennikarzy-prezydent-egiptu-nie-bedzie-reagowal,442717,s.html