Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Węgry pożyczają 10 mld euro od Rosji

Gospodarka

Zgodę na pożyczenie od Rosji 10 mld euro, przeznaczonych na modernizację węgierskiej energetyki atomowej wyraził dziś parlament Węgier. Zmienne oprocentowanie pożyczki wyniesie od 3,95 proc. do 4,95 proc. Spłacona ma zostać w ciągu 21 lat. Opozycja zwraca uwagę, że pożyczka zwiększy zadłużenie kraju i jeszcze bardziej uzależni Węgry od rosyjskich surowców energetycznych. Obecnie z Rosji pochodzi 80 proc. ropy naftowej i 75 proc. gazu wykorzystywanych na Węgrzech.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15741300/wegry-parlament-wyrazil-zgode-na-pozyczke-od-rosji-na-nowe-reaktory

Udostępnij

Pendolino nie mieści się na dworcu w Warszawie

Gospodarka pendolino pkp

Pociąg zahaczył przodem o słup stojący przy torach przed Dworcem Centralnym w Warszawie, a kilka kilometrów dalej w inne urządzenie.

Polskie normy kolejowe mówią, że odległość między przednią osią pociągu a jego nosem nie może być większa niż 4,2 metra, a w Pendolino jest większa.

Włoski pociąg na razie i tak nie może jeździć, bo nie ma homologacji, a nie ma jej, bo polskie tory nie stwarzają warunków do badań. Jeśli Pendolino zdobędzie homologację, i tak nie będzie mógł rozwinąć pełnej szybkości. Wiadomo to było przed kupnem pociągu.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=4GQE7kyV6HU#t=14

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=485385

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=485385