Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

KGHM negocjuje z bankami 2,5 miliarda kredytu

Finanse

Spółka stara się o kredyt najdłużej na pięć lat. Zdaniem zarządu negocjacje z bankami zakończą się najpóźniej w przyszłym miesiącu. – Dostaliśmy od banków kilka propozycji. Staramy się o 2,5 mld dolarów, natomiast mamy nadsubskrypcję ze strony banków na ponad 7,5 mld dolarów, dlatego w tej sytuacji chcemy negocjować jeszcze lepsze warunki – poinformował wiceprezes zarządu ds. korporacyjnych Marcin Chmielewski.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kghm;negocjuje;z;bankami;warunki;kredytu;na;2;5;mld;dolarow,179,0,1568691.html

Udostępnij

Bułgaria, Rumunia, Polska, najtańsze kraje UE

Finanse ceny Eurostat UE Unia Europejska

Zaledwie 57% średniej unijnej wynosi w Polsce wskaźnik cen dóbr konsumenckich i usług informuje Eurostat. Wskaźnik obrazuje wysokość cen, nieco niższy od polskiego jest w Bułgarii i Rumunii. Najbliżej średniej unijnej są Niemcy, w których wskaźnik wynosi 102 proc.

Najdrożej w UE jest w Danii, tam wskaźnik zbliża się do 140 proc. Najdroższe w całej Europie są Szwajcaria i Norwegia, kraje spoza Unii Europejskiej, w których konsumenci płacą 156% średniej z krajów UE.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-wsrod-najtanszych-krajow-unii-nizsze-ceny-tylko-w-rumunii-i-bulgarii_a16665

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-wsrod-najtanszych-krajow-unii-nizsze-ceny-tylko-w-rumunii-i-bulgarii_a16665