Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bułgaria, Rumunia, Polska, najtańsze kraje UE

Finanse

Zaledwie 57% średniej unijnej wynosi w Polsce wskaźnik cen dóbr konsumenckich i usług informuje Eurostat. Wskaźnik obrazuje wysokość cen, nieco niższy od polskiego jest w Bułgarii i Rumunii. Najbliżej średniej unijnej są Niemcy, w których wskaźnik wynosi 102 proc.

Najdrożej w UE jest w Danii, tam wskaźnik zbliża się do 140 proc. Najdroższe w całej Europie są Szwajcaria i Norwegia, kraje spoza Unii Europejskiej, w których konsumenci płacą 156% średniej z krajów UE.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/polska-wsrod-najtanszych-krajow-unii-nizsze-ceny-tylko-w-rumunii-i-bulgarii_a16665

Udostępnij

Wszystkie warszawskie mieszkania warte są 351 mld zł.

Finanse lion's bank miasta mieszkania nieruchmości

Ile są warte wszystkie nieruchomości w każdym z polskich miast wojewódzkich, sprawdził Lion’s Bank. Wziął pod uwagę przeciętną cenę transakcyjną mieszkań używanych, podaną przez dane NBP oraz łączną powierzchnię wszystkich nieruchomości mieszkalnych w poszczególnych miastach, na podstawie danych GUS-u. Chcąc kupić wszystkie nieruchomości w Krakowie, trzeba by dysponować kwotą 112 mld zł, we Wrocławiu 102 mld zł, a w Poznaniu 80 mld złotych. Najtaniej byłoby w Zielonej Górze – 9,4 mld zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705505,1119439-Najbogatsi-moga-kupic-cale-polskie-miasta.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/705505,1119439-Najbogatsi-moga-kupic-cale-polskie-miasta.html