Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Chiński fundusz zainwestuje 2 miliardy

Gospodarka

W drogi gminne, spalarnie, elektrociepłownie, sortownie śmieci, parkingi, elektrownie tradycyjne i wiatrowe albo słoneczne, sieci światłowodowe planuje inwestować w Polsce nowy chiński fundusz CEE Equity, dysponujący 2 mld dolarów. Fundusz ma działać w Polsce 10 lat z możliwością przedłużenia o 2 lata. Na każdą inwestycję CEE Equity może przeznaczyć od 60 do 400 mln zł. Chiński fundusz działa w nowych krajach UE i na Bałkanach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chinski-fundusz-zainwestuje-w-Polsce-miliardy-3150173.html

Udostępnij

Ponad 50 mld. zł na przebudowy i remonty torów kolejowych

Gospodarka kolej linie kolejowe modernizacja pkp remont

Unijne dofinansowanie wyniesie 40 mld zł. PKP Polskie Linie Kolejowe planują gruntowną modernizację starych i budowę nowych szlaków w latach 2014 – 2020 – powiedział PAP-owi prezes spółki Remigiusz Paszkiewicz. Średnia prędkość pociągu towarowego w Polsce wynosi 30 km na godzinę.  Po modernizacji polskie koleje przekroczą średnią unijną, wynoszącą 50 km na godzinę.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Leh1NinBecg

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkp;dostanie;40;miliardow;zlotych;dotacji,177,0,1568177.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkp;dostanie;40;miliardow;zlotych;dotacji,177,0,1568177.html