Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ponad 50 mld. zł na przebudowy i remonty torów kolejowych

Gospodarka

Unijne dofinansowanie wyniesie 40 mld zł. PKP Polskie Linie Kolejowe planują gruntowną modernizację starych i budowę nowych szlaków w latach 2014 – 2020 – powiedział PAP-owi prezes spółki Remigiusz Paszkiewicz. Średnia prędkość pociągu towarowego w Polsce wynosi 30 km na godzinę.  Po modernizacji polskie koleje przekroczą średnią unijną, wynoszącą 50 km na godzinę.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkp;dostanie;40;miliardow;zlotych;dotacji,177,0,1568177.html

Udostępnij

Państwa UE zgodziły się na strefę wolnego handlu z Ukrainą

Gospodarka gruzja mołdawia strefa wolnego handlu ukraina Unia Europejska

Ostatnia była Hiszpania, która w piątek wyraziła na to zgodę. Jest drugą częścią umowy stowarzyszeniowej. Pierwsza część umowy dotyczyła współpracy politycznej między Ukrainą a Unią Europejską. Umowa ma zostać podpisana w nadchodzącym tygodniu równocześnie z Ukrainą, Mołdawią i Gruzją.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16191362,Zielone_swiatlo_dla_podpisania_umowy_z_Ukraina_o_strefie.html#ixzz35LTwkgGS

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16191362,Zielone_swiatlo_dla_podpisania_umowy_z_Ukraina_o_strefie.html#ixzz35LTwkgGS