Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Czwartek wolny od pracy z okazji Bożego Ciała

Nieistotne

W czwartek, 19.06.2014, obchodzone jest Boże Ciało (formalnie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej). Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, w czasie którego odbywają się procesje po ulicach miast.

Boże Ciało wypada 60 dni po Wielkanocy, między 21 maja a 24 czerwca. W Polsce obchodzone jest przez katolików od 1320 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/Stargard_procesja.JPG/225px-Stargard_procesja.JPG

Udostępnij

Afera taśmowa: Jerzy Hausner nie spotkał się z Markiem Belką

Nieistotne afera taśmowa Afera taśmowa - skrót jerzy hausner marek belka rada polityki pieniężnej

Prof. Hausner, najmocniej spostponowany przez Marka Belkę, nie wziął udziału we wczorajszym spotkaniu Rady Polityki Pieniężnej z prezesem Narodowego Banku Polskiego; pojechał do Kielc na spotkanie z leśnikami. „Rada Polityki Pieniężnej ubolewa, że wypowiedzi Prezesa NBP, zarejestrowane poprzez nielegalny podsłuch, mogą sprawiać wrażenie, że Przewodniczący RPP włączył się w polityczny cykl wyborczy. Takie zaangażowanie byłoby niedopuszczalne”, tak ustosunkowała się Rada do merytorycznej treści podsłuchanej rozmowy. W oficjalnym komunikacie jest też oświadczenie, że RPP „ pozytywnie ocenia dotychczasową bardzo dobrą współpracę z Prezesem NBP”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/462237,afera-podsluchowa-rada-polityki-peinieznej-wydala-oswiadczenie-nt-szefa-nbp.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/462237,afera-podsluchowa-rada-polityki-peinieznej-wydala-oswiadczenie-nt-szefa-nbp.html