Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Czwartek wolny od pracy z okazji Bożego Ciała

Nieistotne

W czwartek, 19.06.2014, obchodzone jest Boże Ciało (formalnie Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej). Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, w czasie którego odbywają się procesje po ulicach miast.

Boże Ciało wypada 60 dni po Wielkanocy, między 21 maja a 24 czerwca. W Polsce obchodzone jest przez katolików od 1320 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fa/Stargard_procesja.JPG/225px-Stargard_procesja.JPG

Udostępnij

Afera taśmowa: Jerzy Hausner nie spotkał się z Markiem Belką

Nieistotne afera taśmowa Afera taśmowa - skrót jerzy hausner marek belka rada polityki pieniężnej

Prof. Hausner, najmocniej spostponowany przez Marka Belkę, nie wziął udziału we wczorajszym spotkaniu Rady Polityki Pieniężnej z prezesem Narodowego Banku Polskiego; pojechał do Kielc na spotkanie z leśnikami. „Rada Polityki Pieniężnej ubolewa, że wypowiedzi Prezesa NBP, zarejestrowane poprzez nielegalny podsłuch, mogą sprawiać wrażenie, że Przewodniczący RPP włączył się w polityczny cykl wyborczy. Takie zaangażowanie byłoby niedopuszczalne”, tak ustosunkowała się Rada do merytorycznej treści podsłuchanej rozmowy. W oficjalnym komunikacie jest też oświadczenie, że RPP „ pozytywnie ocenia dotychczasową bardzo dobrą współpracę z Prezesem NBP”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/462237,afera-podsluchowa-rada-polityki-peinieznej-wydala-oswiadczenie-nt-szefa-nbp.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/462237,afera-podsluchowa-rada-polityki-peinieznej-wydala-oswiadczenie-nt-szefa-nbp.html