Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bomba spowodowała eksplozję ukraińskiego gazociągu

Świat

– Wtorkową eksplozję gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod w obwodzie połtawskim w środkowo-wschodniej części Ukrainy spowodowała bomba – oświadczył dziś minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. Dodał, że była to ingerencja z zewnątrz. Zdaniem rządu Ukrainy, zamach na rurociąg, którym rosyjski gaz płynie na Słowację, miał zdyskredytować kraj jako wiarygodnego partnera w handlu gazem. Ukraina negocjuje z Komisją Europejską zwiększenie dostaw gazu ze Słowacji.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17738,eksplozje-gazociagu-spowodowala-bomba.html

Udostępnij

Plan Poroszenki: amnestia albo możliwość powrotu do Rosji

Świat Poroszenko rosja separatyści ukraina

Plan pokojowy dla wschodniej Ukrainy ogłosił dziś prezydent Petro Poroszenko. Plan przewiduje amnestię dla tych ukraińskich separatystów, którzy nie popełnili przestępstw jeśli złożą broń oraz otwarcie korytarza przez granicę, którym Rosjanie walczący na Ukrainie będą mogli wrócić do Rosji.

Rząd Ukrainy ogłosi jednostronne zawieszenie broni, żeby umożliwić separatystom rozbrojenie się lub odejście. Będzie ono bardzo krótkie, ostrzegł prezydent i dodał, że kluczowym elementem jego planu pokojowego  jest wniesienie projektu zmian w konstytucji Ukrainy, z „głęboką decentralizacją władzy”. Cały szczegółowy plan ma zostać ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1155366,Poroszenko-zapowiada-jednostronny-rozejm-w-Donbasie

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1155366,Poroszenko-zapowiada-jednostronny-rozejm-w-Donbasie