Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Bomba spowodowała eksplozję ukraińskiego gazociągu

Świat

– Wtorkową eksplozję gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod w obwodzie połtawskim w środkowo-wschodniej części Ukrainy spowodowała bomba – oświadczył dziś minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow. Dodał, że była to ingerencja z zewnątrz. Zdaniem rządu Ukrainy, zamach na rurociąg, którym rosyjski gaz płynie na Słowację, miał zdyskredytować kraj jako wiarygodnego partnera w handlu gazem. Ukraina negocjuje z Komisją Europejską zwiększenie dostaw gazu ze Słowacji.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17738,eksplozje-gazociagu-spowodowala-bomba.html

Udostępnij

Plan Poroszenki: amnestia albo możliwość powrotu do Rosji

Świat Poroszenko rosja separatyści ukraina

Plan pokojowy dla wschodniej Ukrainy ogłosił dziś prezydent Petro Poroszenko. Plan przewiduje amnestię dla tych ukraińskich separatystów, którzy nie popełnili przestępstw jeśli złożą broń oraz otwarcie korytarza przez granicę, którym Rosjanie walczący na Ukrainie będą mogli wrócić do Rosji.

Rząd Ukrainy ogłosi jednostronne zawieszenie broni, żeby umożliwić separatystom rozbrojenie się lub odejście. Będzie ono bardzo krótkie, ostrzegł prezydent i dodał, że kluczowym elementem jego planu pokojowego  jest wniesienie projektu zmian w konstytucji Ukrainy, z „głęboką decentralizacją władzy”. Cały szczegółowy plan ma zostać ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1155366,Poroszenko-zapowiada-jednostronny-rozejm-w-Donbasie

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1155366,Poroszenko-zapowiada-jednostronny-rozejm-w-Donbasie