Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Plan Poroszenki: amnestia albo możliwość powrotu do Rosji

Świat

Plan pokojowy dla wschodniej Ukrainy ogłosił dziś prezydent Petro Poroszenko. Plan przewiduje amnestię dla tych ukraińskich separatystów, którzy nie popełnili przestępstw jeśli złożą broń oraz otwarcie korytarza przez granicę, którym Rosjanie walczący na Ukrainie będą mogli wrócić do Rosji.

Rząd Ukrainy ogłosi jednostronne zawieszenie broni, żeby umożliwić separatystom rozbrojenie się lub odejście. Będzie ono bardzo krótkie, ostrzegł prezydent i dodał, że kluczowym elementem jego planu pokojowego  jest wniesienie projektu zmian w konstytucji Ukrainy, z „głęboką decentralizacją władzy”. Cały szczegółowy plan ma zostać ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1155366,Poroszenko-zapowiada-jednostronny-rozejm-w-Donbasie

Udostępnij

Ukraina: Putin rozmawiał wczoraj z Poroszenką

Świat Poroszenko putin rosja ukraina wojna

Konkretów nie było. – Szefowie państw ocenili aktualne kwestie dwustronnych relacji rosyjsko-ukraińskich. Był poruszony temat ewentualnego zawieszenia broni w rejonie działań bojowych na południowym-wschodzie Ukrainy – zakomunikował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Sytuacja na Ukrainie komplikuje się: przez niestrzeżony 200-kilometrowy odcinek granicy z Rosją napływają uzbrojeni ludzie i sprzęt wojskowy, walki nasilają się, separatyści nie reagują na propozycję zawieszenia broni. Coraz trudniejsza jest sytuacja mieszkańców terenów objętych walkami.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xkqzo6Dvwjs&feature=player_detailpage

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019