Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Plan Poroszenki: amnestia albo możliwość powrotu do Rosji

Świat

Plan pokojowy dla wschodniej Ukrainy ogłosił dziś prezydent Petro Poroszenko. Plan przewiduje amnestię dla tych ukraińskich separatystów, którzy nie popełnili przestępstw jeśli złożą broń oraz otwarcie korytarza przez granicę, którym Rosjanie walczący na Ukrainie będą mogli wrócić do Rosji.

Rząd Ukrainy ogłosi jednostronne zawieszenie broni, żeby umożliwić separatystom rozbrojenie się lub odejście. Będzie ono bardzo krótkie, ostrzegł prezydent i dodał, że kluczowym elementem jego planu pokojowego  jest wniesienie projektu zmian w konstytucji Ukrainy, z „głęboką decentralizacją władzy”. Cały szczegółowy plan ma zostać ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1155366,Poroszenko-zapowiada-jednostronny-rozejm-w-Donbasie

Udostępnij

Ukraina: Putin rozmawiał wczoraj z Poroszenką

Świat Poroszenko putin rosja ukraina wojna

Konkretów nie było. – Szefowie państw ocenili aktualne kwestie dwustronnych relacji rosyjsko-ukraińskich. Był poruszony temat ewentualnego zawieszenia broni w rejonie działań bojowych na południowym-wschodzie Ukrainy – zakomunikował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Sytuacja na Ukrainie komplikuje się: przez niestrzeżony 200-kilometrowy odcinek granicy z Rosją napływają uzbrojeni ludzie i sprzęt wojskowy, walki nasilają się, separatyści nie reagują na propozycję zawieszenia broni. Coraz trudniejsza jest sytuacja mieszkańców terenów objętych walkami.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xkqzo6Dvwjs&feature=player_detailpage

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019