Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Coraz więcej przetargów wygrywa się ceną.

Finanse

Najwyższa Izba Kontroli widzi potrzebę zmiany przepisów na umożliwiające zastosowanie innych kryteriów w zamówieniach publicznych.

– Wniosek pokontrolny o doprecyzowanie terminu „rażąco niskiej ceny” już w ubiegłym roku NIK skierowała do Sejmu – mówi rzecznik prasowy NIK-u Paweł Biedziak – Niestety w kolejnych kontrolach co i raz wskazujemy, że zamawiający nie przeanalizował, dlaczego niektóre firmy zaoferowały cenę sporo poniżej kosztorysu – wskazuje rzecznik – Zawsze może to być obarczone ryzykiem niewłaściwego wykonania usługi lub dostarczenia towaru niskiej jakości.

 

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/804200,zamowienia-publiczne-nik-krytykuje-kryterium-ceny-w-przetargach-choc-sama-je-stosuje.html

Udostępnij

Afera taśmowa: Sienkiewicz prześladuje przedsiębiorcę

Finanse afera taśmowa Afera taśmowa - skrót bartłomiej sienkiewicz zbigniew jakubas

– Może trzeba mu powiedzieć, jak można go bardziej okraść. Może zrozumie – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz o Zbigniewie Jakubasie w ujawnionej przez Wprost rozmowie z Markiem Belką. – Składa mi się to w całość – skomentował to dziś Jakubas, główny akcjonariusz Mennicy Polskiej i jeden z najbogatszych Polaków. – Moje firmy są kontrolowane, nachodzą je różni urzędnicy. Ja mam osobistą kontrolę od roku czasu, kontrolę majątkową. Pan Sienkiewicz powiedział mi, że chce mnie pałą utłuc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15640937/zbigniew-jakubas-sienkiewicz-chcial-mnie-pala-utluc

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15640937/zbigniew-jakubas-sienkiewicz-chcial-mnie-pala-utluc