Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Coraz więcej przetargów wygrywa się ceną.

Finanse

Najwyższa Izba Kontroli widzi potrzebę zmiany przepisów na umożliwiające zastosowanie innych kryteriów w zamówieniach publicznych.

– Wniosek pokontrolny o doprecyzowanie terminu „rażąco niskiej ceny” już w ubiegłym roku NIK skierowała do Sejmu – mówi rzecznik prasowy NIK-u Paweł Biedziak – Niestety w kolejnych kontrolach co i raz wskazujemy, że zamawiający nie przeanalizował, dlaczego niektóre firmy zaoferowały cenę sporo poniżej kosztorysu – wskazuje rzecznik – Zawsze może to być obarczone ryzykiem niewłaściwego wykonania usługi lub dostarczenia towaru niskiej jakości.

 

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/804200,zamowienia-publiczne-nik-krytykuje-kryterium-ceny-w-przetargach-choc-sama-je-stosuje.html

Udostępnij

Afera taśmowa: Sienkiewicz prześladuje przedsiębiorcę

Finanse afera taśmowa Afera taśmowa - skrót bartłomiej sienkiewicz zbigniew jakubas

– Może trzeba mu powiedzieć, jak można go bardziej okraść. Może zrozumie – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz o Zbigniewie Jakubasie w ujawnionej przez Wprost rozmowie z Markiem Belką. – Składa mi się to w całość – skomentował to dziś Jakubas, główny akcjonariusz Mennicy Polskiej i jeden z najbogatszych Polaków. – Moje firmy są kontrolowane, nachodzą je różni urzędnicy. Ja mam osobistą kontrolę od roku czasu, kontrolę majątkową. Pan Sienkiewicz powiedział mi, że chce mnie pałą utłuc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15640937/zbigniew-jakubas-sienkiewicz-chcial-mnie-pala-utluc

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15640937/zbigniew-jakubas-sienkiewicz-chcial-mnie-pala-utluc