Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosną różnice pomiędzy jakością życia w mieście i na wsi

Nieistotne

Bardzo słaby publiczny transport w dwóch trzecich polskich gmin sprawia, że z około 250 gmin dojazd do miasta wojewódzkiego zajmuje ponad dwie godziny. W co dziesiątej gminie opieką przedszkolną objętych jest mniej niż 25 proc. dzieci, kiedy w miastach odsetek ten wynosi 75 proc. Ujemny przyrost naturalny zanotowano w ostatnich latach w 40 proc. gmin wiejskich. Dziś oficjalnie zostaną zaprezentowane wyniki I etapu projektu badawczego „MONITORING ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-na-polskiej-wsi-czyli-na-pustyni,nId,1443639

Udostępnij

Rosyjskie media: polscy najemnicy lecieli zestrzelonym samolotem

Nieistotne obwód ługański rosja ukraina

Świadczą o tym, napisał rosyjski serwis informacyjno-analityczny „Imperium”, liczne polskie dokumenty znalezione w spalonym wraku. Dokumeny mieli znaleźć separatyści z Ługańskiej Republiki Ludowej. Ponadto, twierdzi serwis, to nie separatyści zestrzelili samolot, ale armia ukraińska w ramach wewnętrznych porachunków między oddziałami stacjonującymi na wschodzie i na zachodzie Ukrainy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/462075,media-w-rosji-polscy-najemnicy-na-pokladzie-zestrzelonego-na-ukrainie-samolotu.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/462075,media-w-rosji-polscy-najemnicy-na-pokladzie-zestrzelonego-na-ukrainie-samolotu.html