Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Amazon szuka pracowników w Polsce

Gospodarka

Liderów zespołów w centrach logistycznych pod Poznaniem i pod Wrocławiem chce zatrudnić światowy lider elektronicznej sprzedaży Amazon. Ma pracę dla 200 osób, oferuje 16,25 zł w Poznaniu i 16 zł we Wrocławiu brutto za godzinę. Rekrutacja odbywa się przez Internet. Wcześniej firma rekrutowała kadrę kierowniczą, w lipcu rozpocznie szukanie szeregowych pracowników. Łącznie zatrudnienie znajdzie około 2 tys. osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,16163501,16_25_zl_brutto__Amazon_rekrutuje.html

Udostępnij

Polska ma za dużo zbyt drogiego gazu

Gospodarka Gazprom maciej bando PGNiG Qatargas urząd regulacji energetyki

Dlatego PGNiG powinien odsprzedać część kontraktów z Gazpromem i Qatargasem – twierdzi powołany 2 czerwca 2014 r. na pięcioletnią kadencję prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando. Ceny, które płaci Polska są obecnie wyższe od cen światowych, bo nasz rząd podpisał kontrakty do 2022 roku według formuły take or pay (bierz lub płać). Prace nad wyjściem z tej sytuacji trwają obecnie w PGNiG.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/jest-sposob-na-tanszy-gaz-z-pgnig_a16589

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/jest-sposob-na-tanszy-gaz-z-pgnig_a16589