Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska ma za dużo zbyt drogiego gazu

Gospodarka

Dlatego PGNiG powinien odsprzedać część kontraktów z Gazpromem i Qatargasem – twierdzi powołany 2 czerwca 2014 r. na pięcioletnią kadencję prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando. Ceny, które płaci Polska są obecnie wyższe od cen światowych, bo nasz rząd podpisał kontrakty do 2022 roku według formuły take or pay (bierz lub płać). Prace nad wyjściem z tej sytuacji trwają obecnie w PGNiG.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/jest-sposob-na-tanszy-gaz-z-pgnig_a16589

Udostępnij

Patenty firmy Tesla Motors wykorzystać może każdy

Gospodarka elon musk patent samochody samochody elektryczne tesla motors

„Nie będziemy składać pozwów patentowych przeciwko nikomu, kto wykorzysta tę wiedzę w dobrej wierze”, napisał na blogu twórca Tesla Motors Elon Musk. Chce on w ten sposób przyspieszyć rozwój elektrycznych pojazdów i uznał, że patenty szkodzą nowym technologiom.
Elon Musk jest założycielem wielu firm, z których najważniejsze obok Tesla Motors to Zip2, PayPal i SpaceX.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=fkm00ZffzNM

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/tworca_tesla_motors_wszystkie_nasze_patenty_naleza_do_was_306639.html?sesja_gratka=467d87350b526f9a9a08ced89ea2e884

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/tworca_tesla_motors_wszystkie_nasze_patenty_naleza_do_was_306639.html?sesja_gratka=467d87350b526f9a9a08ced89ea2e884