Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraina: w ciągu doby zlikwidowaliśmy 250 rebeliantów

Świat

Tak głosi najnowszy komunikat ministra obrony Ukrainy Mychajło Kowala. Według ministra większość to obywatele rosyjscy. Przywrócona została kontrola nad prawie 250 kilometrami granicy z Rosją oraz 11 miejscowościami, oznajmił wczoraj wieczorem prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

W tym samym czasie minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poprosił telefonicznie amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerrego o przekonanie ukraińskich przywódców, żeby „zaczęli bardziej realnie oceniać sytuację i zrozumieli bezsens używania sił zbrojnych do rozwiązania wewnątrzkrajowego konfliktu”.

 

 

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1152548,Poroszenko-zrobimy-wszystko-by-winni-smierci-wojskowych-poniesli-kare-%5Bpodsumowanie%5D

Udostępnij

Iran proponuje pomoc Irakowi w walce z dżihadystami

Świat irak Iran islamscy terroryści Islamskie Państwo Iraku i Lewantu USA

Prezydent Iranu Hasan Rowhani nie tylko obiecał pomoc wojskową wrogiemu dotąd Irakowi, ale też powiedział, że nie wyklucza współpracy w tej sprawie z USA, w oficjalnych wystąpieniach zwanymi dotąd „wielkim szatanem”. Dodał ponadto, że uważa za możliwe zawarcie długoterminowego porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego do 20 lipca. Iran jest państwem w 90 proc. Szyickim, podczas gdy iraccy rebelianci z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL) należą do sunnickiego odłamu Islamu.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/iran-gotow-wspierac-walke-z-radykalami-nawet-u-boku-usa,439491,s.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/iran-gotow-wspierac-walke-z-radykalami-nawet-u-boku-usa,439491,s.html