Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraina: w ciągu doby zlikwidowaliśmy 250 rebeliantów

Świat

Tak głosi najnowszy komunikat ministra obrony Ukrainy Mychajło Kowala. Według ministra większość to obywatele rosyjscy. Przywrócona została kontrola nad prawie 250 kilometrami granicy z Rosją oraz 11 miejscowościami, oznajmił wczoraj wieczorem prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

W tym samym czasie minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow poprosił telefonicznie amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerrego o przekonanie ukraińskich przywódców, żeby „zaczęli bardziej realnie oceniać sytuację i zrozumieli bezsens używania sił zbrojnych do rozwiązania wewnątrzkrajowego konfliktu”.

 

 

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1152548,Poroszenko-zrobimy-wszystko-by-winni-smierci-wojskowych-poniesli-kare-%5Bpodsumowanie%5D

Udostępnij

Iran proponuje pomoc Irakowi w walce z dżihadystami

Świat irak Iran islamscy terroryści Islamskie Państwo Iraku i Lewantu USA

Prezydent Iranu Hasan Rowhani nie tylko obiecał pomoc wojskową wrogiemu dotąd Irakowi, ale też powiedział, że nie wyklucza współpracy w tej sprawie z USA, w oficjalnych wystąpieniach zwanymi dotąd „wielkim szatanem”. Dodał ponadto, że uważa za możliwe zawarcie długoterminowego porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego do 20 lipca. Iran jest państwem w 90 proc. Szyickim, podczas gdy iraccy rebelianci z Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu (ISIL) należą do sunnickiego odłamu Islamu.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/iran-gotow-wspierac-walke-z-radykalami-nawet-u-boku-usa,439491,s.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/iran-gotow-wspierac-walke-z-radykalami-nawet-u-boku-usa,439491,s.html