Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Laser na odległość wykrywa alkohol w kabinie samochodu

Nauka i Technologie

Laser o mocy 2 mW wysyła wiązkę przez kabinę pojazdu, odbija ją od lustra umieszczonego na drodze i odbiera odbity sygnał. Analiza sygnału pozwala od razu określić, czy w powietrzu w kabinie auta znajduje się alkohol. Urządzenie skonstruowane przez specjalistów z Zakładu Techniki Laserowej Wojskowej Akademii Technicznej pozwala wykryć alkohol w niewielkim stężeniu, informuje dziś portal geekweek.pl.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/19471/laserowa-suszarka-wykryje-alkohol

Udostępnij

Nowy polski samolot oblatany w Mielcu

Nauka i Technologie margański małgosia II samolot

Po kilkunastu lotach nad pasem startowym, oficjalnie został oblatany przedwczoraj polski samolot doświadczalny Małgosia II. Oblatywaczem był pilot doświadczalny 1. klasy Jarosław Rozwód zawodowo pilotujący Boeinga 737. Małgosia II skonstruowana przez mgr inż. Edwarda Margańskiego jest samolotem doświadczalnym służącym do badania nowej metody sterowania autorstwa konstruktora.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wOceumCLxsk

 

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=13669

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=13669