Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kryzys Ukraiński: sprzeczne wieści z Rosji i z Ukrainy

Świat

Rosyjskie media mówią o rozmowie prezydentów Putina i Poroszenki oraz o zadowoleniu rozmówców z jej przebiegu. Źródła ukraińskie informują o kolumnach rosyjskich czołgów oraz samochodów ciężarowych z uzbrojonymi ludźmi wjeżdżającymi z Rosji do wschodniej Ukrainy. W piątek rano czołgi były już na ulicach Doniecka. Wcześniej kolumna taka przejechała ulicami miejscowości Makiejewka w Obwodzie Donieckim.

Inna kolumna czołgów, transporterów opancerzonych i ciężarówek z uzbrojonymi ludźmi sfilmowana została w Kramatorsku

 

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Irak: Dżihadyści w ofensywie, ONZ potępia, USA chce pomóc

Świat dżihad irak islamscy terroryści

Sunniccy rebelianci z organizacji Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie (ISIL) zbliżyli się dziś rano na 90 kilometrów Do Bagdadu. Armia Iraku jest w rozsypce, żołnierze masowo dezerterują. Po stronie rebeliantów są również oddziały Kurdów walczące o niepodległość. Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła islamskich rebeliantów. Departament Stanu USA wyraził zaniepokojenie sytuacją w Iraku i oświadczył, że gotów jest pomóc tamtejszemu rządowi.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=f2oi3YIgKXo

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1150203,Irak-na-granicy-wojny-domowej-ONZ-potepia-ekstremistow

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1150203,Irak-na-granicy-wojny-domowej-ONZ-potepia-ekstremistow