Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Orlen Lietuva w poważnych tarapatach

Finanse

Wileński sąd zamroził 6 czerwca aktywa spółki Orlen Lietuva, w której 100 proc. udziałów ma Orlen. Zamrożone aktywa warte są 8,5 miliona litów, czyli 2,46 mln euro. O zamrożenie wnioskował operator kolei państwowych Lietuvos Gelezinkeliai, który twierdzi, że tyle jest mu winien Orlen Lietuva. W ubiegłym roku spółka odnotowała stratę netto w wysokości 94,3 mln dolarów. Obecnie trwają negocjacje z kolejami.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nafta.wnp.pl/sad-zamrozil-aktywa-orlen-lietuva,227554_1_0_0.html

Udostępnij

Potanieją paliwa na stacjach benzynowych

Finanse benzyna ceny olej napędowy paliwa

Mocniej potanieje olej napędowy, nieco mniej benzyna, twierdzą analitycy z Biura Maklerskiego Reflex. Niewielkie spadki notuje się już w tym tygodniu. Benzyna potaniała o 1 gr na litrze, a olej napędowy i autogaz średnio o 2 gr na litrze. Średnie ceny paliw wynoszą obecnie:  benzyna bezołowiowa 95 – 5,34 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 – 5,58 zł/l, olej napędowy – 5,28 zł/l, autogaz – 2,45zł/l.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/802100,bm-reflex-ceny-paliw-moga-spasc-w-przyszlym-tygodniu-zwlaszcza-on.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/802100,bm-reflex-ceny-paliw-moga-spasc-w-przyszlym-tygodniu-zwlaszcza-on.html