Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Orlen Lietuva w poważnych tarapatach

Finanse

Wileński sąd zamroził 6 czerwca aktywa spółki Orlen Lietuva, w której 100 proc. udziałów ma Orlen. Zamrożone aktywa warte są 8,5 miliona litów, czyli 2,46 mln euro. O zamrożenie wnioskował operator kolei państwowych Lietuvos Gelezinkeliai, który twierdzi, że tyle jest mu winien Orlen Lietuva. W ubiegłym roku spółka odnotowała stratę netto w wysokości 94,3 mln dolarów. Obecnie trwają negocjacje z kolejami.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nafta.wnp.pl/sad-zamrozil-aktywa-orlen-lietuva,227554_1_0_0.html

Udostępnij

Potanieją paliwa na stacjach benzynowych

Finanse benzyna ceny olej napędowy paliwa

Mocniej potanieje olej napędowy, nieco mniej benzyna, twierdzą analitycy z Biura Maklerskiego Reflex. Niewielkie spadki notuje się już w tym tygodniu. Benzyna potaniała o 1 gr na litrze, a olej napędowy i autogaz średnio o 2 gr na litrze. Średnie ceny paliw wynoszą obecnie:  benzyna bezołowiowa 95 – 5,34 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 – 5,58 zł/l, olej napędowy – 5,28 zł/l, autogaz – 2,45zł/l.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/802100,bm-reflex-ceny-paliw-moga-spasc-w-przyszlym-tygodniu-zwlaszcza-on.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/802100,bm-reflex-ceny-paliw-moga-spasc-w-przyszlym-tygodniu-zwlaszcza-on.html