Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Proces w sprawie zakazu palenia węglem odroczony

Nieistotne

Sąd Administracyjny odroczył wczoraj pierwszą rozprawę w sprawie pozwu dwóch kobiet, które zaskarżyły zakaz palenia węglem i drewnem w krakowskich piecach wydany przez samorząd Małopolski. Jedna domaga się zaostrzenie przepisów i rozszerzenia zakazu o palenie w kominkach. Druga żąda odwołania zakazu, bo uważa, że przepisy uderzają w najbiedniejszych krakowian, którzy ogrzewają domy i mieszkania tanim węglem. Kraków jest trzecim najbardziej zanieczyszczonym miastem w Europie głównie przez pyły ze spalania węgla.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7Ykd_vEim6w

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dwie-kobiety-zaskarzyly-zakaz-palenia-weglem-w-Krakowie-3140509.html

Udostępnij

Egipt: przemoc seksualna jest przestępstwem

Nieistotne

Dekret w tej sprawie wydał tuż przed ustąpieniem prezydent Egiptu Adli Mansur. Dotąd w Egipcie prawo jako przestępstwo wymieniało tylko niejasno zdefiniowaną „nieobyczajną napaść”; w praktyce bardzo rzadko ktoś był o nią oskarżany. Obecnie przestępcom seksualnym grozi od pół roku do pięciu lat więzienia i grzywna w wysokości 5000 funtów egipskich, czyli ok. 174 dolarów. Surowiej karani będą przestępcy występujący z pozycji władzy, np. przełożeni w pracy albo grożący bronią.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=dGARPoJU19Q

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gosc.pl/doc/2037011.Egipt-Przemoc-seksualna-za-przestepstwo

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gosc.pl/doc/2037011.Egipt-Przemoc-seksualna-za-przestepstwo