Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Słońce sfotografowane z wielką rozdzielczością

Nauka i Technologie

Specjalistyczny amerykański satelita Solar Dynamics co 10 sekund przesyła na ziemię obrazy o jakości dziesięć razy lepszej niż oferowana przez telewizję HD. Ostatnie fotografie pokazują Słońce wyrzucające w przestrzeń ogromne ilości plazmy w tak zwanym wyrzucie koronalnym.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=PsYKq0jSrGU

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15456087/slonce-widziane-z-bliska-zdjecia-z-satelity-w-najwyzszej-rozdzielczosci

Udostępnij

Polski łazik marsjański Hyperion 2 okazał się najlepszy

Nauka i Technologie konkurs marsjański politechnika Politechnika Bialostocka robot Stany Zjednoczone studenci

Wygrał dziś międzynarodowy konkurs University Rover Challenge 2014. Zwycięski łazik marsjański skonstruowany został przez studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Poprzednia wersja łazika, Hyperion 1, zwyciężyła w tym samym turnieju przed rokiem. Drugie miejsce zdobyła ekipa z Missouri University of Science and Technology (USA) z robotem Mars Rover Design Team, a trzecie drużyna studentów z Politechniki Rzeszowskiej. W konkursie pojazdów marsjańskich przygotowanych przez studentów wzięły udział 23 drużyny z całego świata.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LDH0rqxnN6g

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-lazik-polakow-najlepszy-na-swiecie,nId,1435044

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-lazik-polakow-najlepszy-na-swiecie,nId,1435044