Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polski łazik marsjański Hyperion 2 okazał się najlepszy

Nauka i Technologie

Wygrał dziś międzynarodowy konkurs University Rover Challenge 2014. Zwycięski łazik marsjański skonstruowany został przez studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Poprzednia wersja łazika, Hyperion 1, zwyciężyła w tym samym turnieju przed rokiem. Drugie miejsce zdobyła ekipa z Missouri University of Science and Technology (USA) z robotem Mars Rover Design Team, a trzecie drużyna studentów z Politechniki Rzeszowskiej. W konkursie pojazdów marsjańskich przygotowanych przez studentów wzięły udział 23 drużyny z całego świata.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LDH0rqxnN6g

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-lazik-polakow-najlepszy-na-swiecie,nId,1435044

Udostępnij

Superkomputery w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Nauka i Technologie IMGW prognoza pogody

IMGW kupił dwa superkomputery o mocy obliczeniowej rzędu 70 teraflopsów. Będą używane do prognozowania pogody, które polega na przetwarzaniu bardzo wielkiej ilości danych. Im więcej danych są w stanie przetworzyć komputery oraz im szybciej to robią, tym prognozy są dokładniejsze. Obecnie sprawdzalność prognoz krótkoterminowych IMGW wynosi blisko 90 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/superkomputery-pomoga-w-prognozowaniu-pogody-w-polsce,92,0,1549916.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/superkomputery-pomoga-w-prognozowaniu-pogody-w-polsce,92,0,1549916.html