Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polski łazik marsjański Hyperion 2 okazał się najlepszy

Nauka i Technologie

Wygrał dziś międzynarodowy konkurs University Rover Challenge 2014. Zwycięski łazik marsjański skonstruowany został przez studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Poprzednia wersja łazika, Hyperion 1, zwyciężyła w tym samym turnieju przed rokiem. Drugie miejsce zdobyła ekipa z Missouri University of Science and Technology (USA) z robotem Mars Rover Design Team, a trzecie drużyna studentów z Politechniki Rzeszowskiej. W konkursie pojazdów marsjańskich przygotowanych przez studentów wzięły udział 23 drużyny z całego świata.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LDH0rqxnN6g

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-lazik-polakow-najlepszy-na-swiecie,nId,1435044

Udostępnij

Superkomputery w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Nauka i Technologie IMGW prognoza pogody

IMGW kupił dwa superkomputery o mocy obliczeniowej rzędu 70 teraflopsów. Będą używane do prognozowania pogody, które polega na przetwarzaniu bardzo wielkiej ilości danych. Im więcej danych są w stanie przetworzyć komputery oraz im szybciej to robią, tym prognozy są dokładniejsze. Obecnie sprawdzalność prognoz krótkoterminowych IMGW wynosi blisko 90 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/superkomputery-pomoga-w-prognozowaniu-pogody-w-polsce,92,0,1549916.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/it-i-telekomunikacja/artykul/superkomputery-pomoga-w-prognozowaniu-pogody-w-polsce,92,0,1549916.html