Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

342 km autostrad i dróg ekspresowych powstanie w tym roku

Polska

Otwartych zostało już 85 km, bliskich otwarcia – według wyliczeń Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – jest jeszcze 257 km. W roku 2015 otwartych zostanie tylko 71 km dróg szybkiego ruchu lub autostrad. Wśród bliskich otwarcia dróg jest obwodnica Augustowa, która omija dolinę Rospudy i obwodnica Lublina.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/799807,plany-budowy-drog-w-polsce-257-km-nowych-tras-potem-ostre-hamowanie-mapa.html

Udostępnij

Koniec cichego przyzwolenia na zbyt szybką jazdę

Polska nadmierna prędkość policja śmiertelne wypadki drogowe

Zniesiona będzie zasada, że przekroczenie prędkości mniejsze niż 10 km na godzinę nie jest karane. Tolerancja ma wynosić 5 proc. Znaczy to, że kara grozi za jazdę z prędkością powyżej 53 km na godzinę tam , gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km na godzinę. Projekt przewiduje też powiązanie wysokości mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości z wynagrodzeniem i surowsze kary dla recydywistów. W Polsce zdarza się trzykrotnie więcej śmiertelnych wypadków na drogach niż średnio w Europie. Przyczyną większości jest nadmierna prędkość.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/koniec-z-chlodna-kalkulacja-i-wyrachowaniem-kierowcow-fotoradary-beda-mniej-poblazliwe,434391,s.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/koniec-z-chlodna-kalkulacja-i-wyrachowaniem-kierowcow-fotoradary-beda-mniej-poblazliwe,434391,s.html