Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Koniec cichego przyzwolenia na zbyt szybką jazdę

Polska

Zniesiona będzie zasada, że przekroczenie prędkości mniejsze niż 10 km na godzinę nie jest karane. Tolerancja ma wynosić 5 proc. Znaczy to, że kara grozi za jazdę z prędkością powyżej 53 km na godzinę tam , gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km na godzinę. Projekt przewiduje też powiązanie wysokości mandatów za przekroczenie dopuszczalnej prędkości z wynagrodzeniem i surowsze kary dla recydywistów. W Polsce zdarza się trzykrotnie więcej śmiertelnych wypadków na drogach niż średnio w Europie. Przyczyną większości jest nadmierna prędkość.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/koniec-z-chlodna-kalkulacja-i-wyrachowaniem-kierowcow-fotoradary-beda-mniej-poblazliwe,434391,s.html

Udostępnij

Dostęp do pracy to najlepsza polityka prorodzinna

Polska Centrum Adama Smitha demografia dzieci

Eksperci Centrum Adama Smitha apelują do rządu o zajęcie się problemami polskiej rodziny. Według nich duże bezrobocie i wysokie koszty wychowania sprawiają, że polskie rodziny mają coraz mniej dzieci. Jak wyliczyli, koszt wychowania dziecka od narodzin do skończenia kształcenia wynosi obecnie od 176 do 190 tysięcy złotych, a dwójki od 317 do 350 tysięcy złotych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/800128,koszt-wychowania-dziecka-w-polsce-siega-190-tys-zl.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/800128,koszt-wychowania-dziecka-w-polsce-siega-190-tys-zl.html