Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dostęp do pracy to najlepsza polityka prorodzinna

Polska

Eksperci Centrum Adama Smitha apelują do rządu o zajęcie się problemami polskiej rodziny. Według nich duże bezrobocie i wysokie koszty wychowania sprawiają, że polskie rodziny mają coraz mniej dzieci. Jak wyliczyli, koszt wychowania dziecka od narodzin do skończenia kształcenia wynosi obecnie od 176 do 190 tysięcy złotych, a dwójki od 317 do 350 tysięcy złotych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/800128,koszt-wychowania-dziecka-w-polsce-siega-190-tys-zl.html

Udostępnij

Ponad połowa Polaków nie potrafi korzystać z Internetu

Polska Internet Komisja Europejska umiejętności cyfrowe

Według raportu Komisji Europejskiej opublikowanego w środę 58 proc. Polaków ma „niskie lub zerowe umiejętności cyfrowe”. W praktyce oznacza to, że nie potrafią oni korzystać z Internetu albo korzystają z trudem i tylko do otwierania kilku zawsze tych samych stron. Gorzej niż w Polsce jest pod tym względem w Bułgarii, Rumunii, Grecji, na Cyprze i we Włoszech. Średnio 47 proc. Europejczyków nie potrafi korzystać z nowych technologii cyfrowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16051463,KE_alarmuje__prawie_polowa_Europejczykow_to_cyfrowi.html#ixzz33CXryUDe

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16051463,KE_alarmuje__prawie_polowa_Europejczykow_to_cyfrowi.html#ixzz33CXryUDe