Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Maszyna skraplająca parę, sposobem na brak wody pitnej

Nauka i Technologie

Maszyna skrapla parę wodną zawartą w powietrzu, i przechowuje ją w hermetycznym chłodzonym naczyniu. Proces skraplania i przechowywania zasilany jest energią słoneczną. Maszynę zaprojektował i zbudował z części zużytej lodówki 23-letni student Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Uniwersytetu w Nottingham, Joseph Wild. Urządzenia mogłoby poprawić sytuację w tych krajach trzeciego świata, w których brakuje czystej wody pitnej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-stare-lodowki-na-pomoc-krajom-trzeciego-swiata,nId,1434750

Udostępnij

Pojazd kosmiczny Dragon V2 może zastąpić wahadłowce

Nauka i Technologie dragon 2 kosmos SpaceX

Pojazd Dragon V2 zaprezentowała firma SpaceX należąca do miliardera Elona Muska. Pojazd może pomieścić siedmiu astronautów. Dragon w wersji towarowej czterokrotnie dostarczał zaopatrzenie załodze międzynarodowej stacji orbitalnej ISS. Teraz jest pierwszym amerykańskim pojazdem zdolnym wynieść w Kosmos ludzi, od roku 2011, kiedy NASA ostatecznie wycofała się z używania wahadłowców.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QwDCWTqNceQ

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1139436,Ten-pojazd-zastapi-wycofane-ze-sluzby-wahadlowce-

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1139436,Ten-pojazd-zastapi-wycofane-ze-sluzby-wahadlowce-