Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ponad połowa Polaków nie potrafi korzystać z Internetu

Polska

Według raportu Komisji Europejskiej opublikowanego w środę 58 proc. Polaków ma „niskie lub zerowe umiejętności cyfrowe”. W praktyce oznacza to, że nie potrafią oni korzystać z Internetu albo korzystają z trudem i tylko do otwierania kilku zawsze tych samych stron. Gorzej niż w Polsce jest pod tym względem w Bułgarii, Rumunii, Grecji, na Cyprze i we Włoszech. Średnio 47 proc. Europejczyków nie potrafi korzystać z nowych technologii cyfrowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16051463,KE_alarmuje__prawie_polowa_Europejczykow_to_cyfrowi.html#ixzz33CXryUDe

Udostępnij

Trzeci przypadek afrykańskiego pomoru świń w Polsce

Polska afrykański pomór świń minister rolnictwa

Padłego dzika, u którego stwierdzono wirusa afrykańskiego pomoru świń wyłowiły z rzeki na granicy z Białorusią służby weterynaryjne, poinformował wczoraj minister rolnictwa Marek Sawicki. Znaleziono go w rzece Świsłocz we wsi Rudaki, w powiecie sokólskim. To już trzecie zakażone zwierzę znalezione w tym powiecie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1138594,Trzeci-przypadek-afrykanskiego-pomoru-swin-w-Polsce-Przy-granicy-z-Bialorusia

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3166/Artykul/1138594,Trzeci-przypadek-afrykanskiego-pomoru-swin-w-Polsce-Przy-granicy-z-Bialorusia