Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Pojazd kosmiczny Dragon V2 może zastąpić wahadłowce

Nauka i Technologie

Pojazd Dragon V2 zaprezentowała firma SpaceX należąca do miliardera Elona Muska. Pojazd może pomieścić siedmiu astronautów. Dragon w wersji towarowej czterokrotnie dostarczał zaopatrzenie załodze międzynarodowej stacji orbitalnej ISS. Teraz jest pierwszym amerykańskim pojazdem zdolnym wynieść w Kosmos ludzi, od roku 2011, kiedy NASA ostatecznie wycofała się z używania wahadłowców.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1139436,Ten-pojazd-zastapi-wycofane-ze-sluzby-wahadlowce-

Udostępnij

Wirus na czacie FB o treści "ha ha ha" lub "LOL"

Nauka i Technologie bitcoin Facebook wirus

Do wiadomości o treści „ha ha ha” lub „LOL” przesyłanej przez czat Facebooka dołączony jest link do pliku ZIP, który po rozpakowania uwalnia wirusa. Odtąd zainfekowany komputer zajmuje się wytwarzaniem bitcoinów i przesyłaniem ich autorowi wirusa.

Poza tym wirus sam rozsyła się do znajomych użytkownika Facebooka. Jeśli więc już dostałeś taką wiadomość: nie otwieraj archiwum i powiadom nadawcę, sugerując, by usunął aplikację ze swojego konta.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16060553,_Gazeta_Wyborcza___Uwazaj_na_facebookowy_wirus.html?piano_t=1

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16060553,_Gazeta_Wyborcza___Uwazaj_na_facebookowy_wirus.html?piano_t=1