Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

18 spółek utworzy Polską Grupę Zbrojeniową

Gospodarka

Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane dziś. W skład Grupy wejdą spółki Skarbu Państwa zajmujące się przemysłem zbrojeniowym. Łączna ich wartość rynkowa wynosi blisko 4 miliardy złotych. Obecnie spółki zatrudniają około 10 tysięcy osób. Planowane jest przystąpienie do grupy kolejnych spółek, według planów do końca roku wartość ma wzrosnąć do 6,5 miliarda, a liczba zatrudnionych wynieść od 40 do 50 tysięcy osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/800126,kilkanascie-wojskowych-spolek-panstwowych-utworzy-polska-grupe-zbrojeniowa.html

Udostępnij

Dentysta blokuje kopalnię KGHM w Chile

Gospodarka chile KGHM

Sąd najwyższy Chile ustali w tym tygodniu czy Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi może transportować koleją miedź z kopalni w Sierra Gorda do portu w Antafogaście w Chile. Polską firmę oskarżył przed sądem o zapylanie okolicy dentysta, którego dom sąsiaduje z portem.

– Nie wyolbrzymiałbym tego problemu. Chile ma inne porty, jak chociażby Mejillones. Nie ma obaw, że koncentrat z Sierra Gorda w ogóle nie będzie transportowany – zapewnia Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/799937,kghm-ma-problemy-w-chile-chodzi-o-korzystanie-z-kolei.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/799937,kghm-ma-problemy-w-chile-chodzi-o-korzystanie-z-kolei.html