Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

18 spółek utworzy Polską Grupę Zbrojeniową

Gospodarka

Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane dziś. W skład Grupy wejdą spółki Skarbu Państwa zajmujące się przemysłem zbrojeniowym. Łączna ich wartość rynkowa wynosi blisko 4 miliardy złotych. Obecnie spółki zatrudniają około 10 tysięcy osób. Planowane jest przystąpienie do grupy kolejnych spółek, według planów do końca roku wartość ma wzrosnąć do 6,5 miliarda, a liczba zatrudnionych wynieść od 40 do 50 tysięcy osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/800126,kilkanascie-wojskowych-spolek-panstwowych-utworzy-polska-grupe-zbrojeniowa.html

Udostępnij

Dentysta blokuje kopalnię KGHM w Chile

Gospodarka chile KGHM

Sąd najwyższy Chile ustali w tym tygodniu czy Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi może transportować koleją miedź z kopalni w Sierra Gorda do portu w Antafogaście w Chile. Polską firmę oskarżył przed sądem o zapylanie okolicy dentysta, którego dom sąsiaduje z portem.

– Nie wyolbrzymiałbym tego problemu. Chile ma inne porty, jak chociażby Mejillones. Nie ma obaw, że koncentrat z Sierra Gorda w ogóle nie będzie transportowany – zapewnia Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/799937,kghm-ma-problemy-w-chile-chodzi-o-korzystanie-z-kolei.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/799937,kghm-ma-problemy-w-chile-chodzi-o-korzystanie-z-kolei.html