Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Proklamowanie Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej

Świat

Traktat o utworzeniu Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG) podpisali w dziś w stolicy Kazachstanu, Astanie prezydenci Rosji Władimir Putin, Białorusi Aleksander Łukaszenka i Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew. EUG rozpocznie działalność z początkiem przyszłego roku. Jej struktury oprą się na Unii Celnej i Jednolitym Obszarze Gospodarczym, dwóch organizacjach integracyjnych tworzonych przez te trzy kraje. Przyłączenie się do EUG zapowiedziały Armenia i Kirgistan.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17530,tworza-eurazjatycka-unie-gospodarcza.html

Udostępnij

Zginęło14 ukraińskich żołnierzy w zestrzelonym śmigłowcu

Świat separatyści Słowiańsk ukraina walka

Ukraiński śmigłowiec wojskowy został zestrzelony niedaleko Słowiańska we wschodniej Ukrainie dziś przed południem. Wśród zabitych jest generał Władimir Kulczycki. Informacje potwierdził przewodniczący Rady Narodowej Ukrainy, Ołeksandr Turczynow. Rzecznik separatystów powiedział rosyjskim agencjom, że na południowych obrzeżach Słowiańska toczą się ciężkie walki.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=U5NuHWmxd60

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fqqPgShNcec#t=33

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/460392,walki-na-ukrainie-separatysci-zestrzelili-smiglowiec-niedaleko-slowianska.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/460392,walki-na-ukrainie-separatysci-zestrzelili-smiglowiec-niedaleko-slowianska.html