Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dwóch dwunastolatków poparzonych przez wybuch na moście

Polska

Chłopcy zostali przewiezieni do szpitala. Wybuch na moście Chrobrego w Poznaniu nastąpił około godz. 11.30, przez most przechodziła akurat 16-osobowa grupa dwunastoletnich chłopców. Straż pożarna wykluczyła eksplozję materiałów wybuchowych albo gazu. Być może wybuch wywołało zwarcie w przewodach elektrycznych znajdujących się pod chodnikiem mostu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15407507/wybuch-na-moscie-w-poznaniu-dwoje-dzieci-poparzonych

Udostępnij

NFZ dofinansuje wyjazd do zagranicznego sanatorium

Polska NFZ sanatorium

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe przez lekarza wystarczy, żeby pojechać do dowolnego sanatorium w Europie, a potem przedstawić rachunek Narodowemu Funduszowi Zdrowia. NFZ będzie musiał zwrócić tyle, ile zapłaciłby pacjent za sanatoryjne leczenie w Polsce, od 69 zł do 116 zł za dzień. Nowe prawo unijne dotyczące leczenia sanatoryjnego właśnie wchodzi w życie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/460344,sanatoria-karlowe-wary-lub-zlote-piaski-na-koszt-nfz.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/460344,sanatoria-karlowe-wary-lub-zlote-piaski-na-koszt-nfz.html