Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Nowa frakcja prawicowa powstanie w europarlamencie

Świat

Stworzy ją francuski Front Narodowy razem z prawicowymi partiami z Włoch, Austrii, Belgii i Holandii. Organizatorzy muszą jeszcze pozyskać partie z co najmniej dwóch krajów UE.

– Nasi wrogowie próbowali nas podzielić w czasie kampanii wyborczej, jednak byliśmy w stanie pokazać jedność i ta jedność przyniosła nam ogromne zwycięstwo w wyborach – powiedziała wczoraj szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen na konferencji prasowej w Brukseli, na której wystąpiła wspólnie z przedstawicielami czterech ugrupowań prawicowych, które zamierzają utworzyć nową frakcję Parlamentu Europejskiego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17525,w-pe-powstanie-frakcja-skrajnej-prawicy.html

Udostępnij

Islamscy fundamentaliści zamordowali chrześcijan

Świat Afryka islamscy terroryści śmierć

Co najmniej 30 chrześcijan zamordowali wczoraj islamscy fundamentaliści w Bangi, stolicy Republiki Środkowoafrykańskiej. Najpierw obrzucili granatami dziedziniec kościoła Matki Bożej Fatimskiej, w którym schronili się chrześcijanie przed pogromem organizowanym w mieście, a potem ostrzelali ludzi. Zginęło co najmniej 30 osób.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/masakra-chrzescijan-w-republice-srodkowoafrykanskiej,433554,s.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/masakra-chrzescijan-w-republice-srodkowoafrykanskiej,433554,s.html