Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dentysta blokuje kopalnię KGHM w Chile

Gospodarka

Sąd najwyższy Chile ustali w tym tygodniu czy Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi może transportować koleją miedź z kopalni w Sierra Gorda do portu w Antafogaście w Chile. Polską firmę oskarżył przed sądem o zapylanie okolicy dentysta, którego dom sąsiaduje z portem.

– Nie wyolbrzymiałbym tego problemu. Chile ma inne porty, jak chociażby Mejillones. Nie ma obaw, że koncentrat z Sierra Gorda w ogóle nie będzie transportowany – zapewnia Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/799937,kghm-ma-problemy-w-chile-chodzi-o-korzystanie-z-kolei.html

Udostępnij

Okręty podwodne dla Polski za 7,5 mld zł

Gospodarka MON okręty przetarg

Przetarg na trzy okręty podwodne wartości ponad 7,5 mld zł ma ogłosić jeszcze w tym roku Ministerstwo Obrony Narodowej. Do przetargu przygotowują się francuska firma Direction des Constructions Navales Services (DCNS), hiszpański koncern Navantia, niemiecki Thyssen Krupp Marine Systems oraz szwedzkie konsorcjum stoczni Kockums AB z Agencją Eksportu Technologii Obronnych i Bezpieczeństwa. DCNS  gwarantuje wykonanie okrętów w Polsce.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/kto-zbuduje-dla-polski-okrety-kontrakt-za-7-5-mld-zl,artykuly,177346,1,1.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/kto-zbuduje-dla-polski-okrety-kontrakt-za-7-5-mld-zl,artykuly,177346,1,1.html