Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dentysta blokuje kopalnię KGHM w Chile

Gospodarka

Sąd najwyższy Chile ustali w tym tygodniu czy Kombinat Górniczo-Hutniczy Miedzi może transportować koleją miedź z kopalni w Sierra Gorda do portu w Antafogaście w Chile. Polską firmę oskarżył przed sądem o zapylanie okolicy dentysta, którego dom sąsiaduje z portem.

– Nie wyolbrzymiałbym tego problemu. Chile ma inne porty, jak chociażby Mejillones. Nie ma obaw, że koncentrat z Sierra Gorda w ogóle nie będzie transportowany – zapewnia Dariusz Wyborski, rzecznik prasowy KGHM.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/799937,kghm-ma-problemy-w-chile-chodzi-o-korzystanie-z-kolei.html

Udostępnij

Okręty podwodne dla Polski za 7,5 mld zł

Gospodarka MON okręty przetarg

Przetarg na trzy okręty podwodne wartości ponad 7,5 mld zł ma ogłosić jeszcze w tym roku Ministerstwo Obrony Narodowej. Do przetargu przygotowują się francuska firma Direction des Constructions Navales Services (DCNS), hiszpański koncern Navantia, niemiecki Thyssen Krupp Marine Systems oraz szwedzkie konsorcjum stoczni Kockums AB z Agencją Eksportu Technologii Obronnych i Bezpieczeństwa. DCNS  gwarantuje wykonanie okrętów w Polsce.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/kto-zbuduje-dla-polski-okrety-kontrakt-za-7-5-mld-zl,artykuly,177346,1,1.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/kto-zbuduje-dla-polski-okrety-kontrakt-za-7-5-mld-zl,artykuly,177346,1,1.html