Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kraków zapłaci za rezygnację ze starań o olimpiadę

Polska

Umowa podpisana przez samorząd ze szwajcarską firmą Event Knowledge Services , która miała obsługiwać starania, nie przewiduje wycofania się miasta z olimpijskiego wyścigu. Wcześniej zakończyć współpracę mógł Kraków w przypadku „istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy”. Firma Event Knowledge Services nie zgłosiła jeszcze roszczeń do odszkodowania, ale zapowiada rozmowy z władzami miasta.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,21569,igrzyska-bledow-moga-kosztowac-nas-miliony.html

Udostępnij

Ulewy i gradobicia na opolszczyźnie

Polska burza grad ulewa

Powalone drzewa, zalane piwnice, zerwane dachy, uszkodzone samochody to skutki najsilniejszej nawałnicy jaka przeszła wczoraj przez Opolszczyznę. Około 12:40 w Wilamowicach Nyskich w gminie Głuchołazy dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z wodą spływającą z pól po obfitych opadach. W Jarnołtówku natomiast silnie wiejący wiatr zerwał dach z dwóch budynków mieszkalnych. W Skorogoszczy grad zniszczył samochody.

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.radio.opole.pl/2014/maj/wiadomosci/ulewy-i-burze-z-gradem-przechodza-z-poludnia-na-polnoc-regionu.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.radio.opole.pl/2014/maj/wiadomosci/ulewy-i-burze-z-gradem-przechodza-z-poludnia-na-polnoc-regionu.html