Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wiatraki energetyczne wysokie na 200 metrów oferują Polsce Amerykanie

Polska

Same wieże miałyby 139 metrów wysokości, turbiny z gondolą i łopatami 200 metrów. Zaoferował je Polsce amerykański General Electric. Większość wież na polskich farmach wiatrowych nie przekracza 100 metrów. Wysokie wieże można stawiać tam, gdzie wieją słabsze wiatry, a coraz lżejsze konstrukcje sprawiają, że ceny wysokich wież spadają. Najwyższa dotąd wieża w Polsce stojąca pod Nowym Tomyślem ma 210 metrów, o 20 metrów mniej niż Pałac Kultury w Warszawie, pisze Forsal.pl.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/799379,w-polsce-moga-stanac-wiatraki-general-electric-o-wysokosci-warszawskiego-marriotta.html

Udostępnij

Platforma nieznacznie wyprzedziła PiS 25 tysiącami głosów

Polska europarlament Eurowybory parlament europejski po

Prawie remis osiągnęły w Eurowyborach dwie największe polskie partie polityczne, według oficjalnych i ostatecznych wyników. Obydwie wprowadzą do Europarlamentu po 19 posłów. SLD-UP poparło 9,44 proc. głosujących, co dało 5 mandatów, na partię Janusza Korwin-Mikkego głosowało 7,15 proc. wyborców, a na PSL 6,80 proc., dwie ostatnie partię mają po 4 europosłów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/2,1112945-Platforma-o-wlos-przed-PiS.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/2,1112945-Platforma-o-wlos-przed-PiS.html