Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Siły rządowe odbijają lotnisko w Doniecku zajęte przez separatystów

Świat

Według nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji są zabici wśród cywilów. Walki trwają od wczoraj, siły rządowe używają samolotów i helikopterów. Separatyści zajęli wczoraj lotnisko i usunęli personel oraz pasażerów, loty są wstrzymane. Siły rządowe nie pozwalają nikomu zbliżyć się do lotniska.

 

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;w;doniecku;trwaja;walki,60,0,1547324.html

Udostępnij

Rosja gotowa do rozmów z nowym prezydentem Ukrainy

Świat Poroszenko prezydent rosja separatyści ukraina Ławrow

Rosja uszanuje wolę mieszkańców Ukrainy, zapewnił dziś Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Wyraził nadzieję, że nowy prezydent uwzględni aspirację regionów, bo kluczem do zakończenia ukraińskiego kryzysu jest dialog i kompromis między władzami w Kijowie a regionami. Frekwencja w wyborach prezydenckich na Ukrainie przekroczyła 60 proc. Najwyższa była w obwodzie lwowskim, wyniosła 76,6 proc. Najniższa frekwencja w obwodach donieckim i ługańskim – 15,3 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17491,rosja-uszanuje-wole-mieszkancow-ukrainy.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,17491,rosja-uszanuje-wole-mieszkancow-ukrainy.html