Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Afgańskim bankom grozi wpisanie na czarną listę

Gospodarka

Wpisanie oznacza odcięcie kontaktów z najważniejszymi instytucjami finansowym na świecie i trudności gospodarcze. Stanie się tak, jeśli do końca czerwca rząd afgański nie uchwali ustawy o praniu brudnych pieniędzy. O wpisaniu na listę zdecydować ma 22 czerwca Financial Action Task Force (FATF), organizacja międzyrządowa założona w 1989 roku z inicjatywy G7. Chińskie banki już teraz wstrzymały transakcje z większością banków afgańskich.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bankom;w;afganistanie;grozi;wciagniecie;na;miedzynarodowa;czarna;liste,204,0,1547212.html

Udostępnij

Spada bezrobocie, nie przybywa miejsc pracy w przedsiębiorstwach

Gospodarka bezrobocie poziom bezrobocia przedsiębiorcy urząd pracy

O pół punktu procentowego spadło bezrobocie w ciągu ostatniego miesiąca i wynosi obecnie 13 proc. Przed rokiem w kwietniu bezrobocie było o 1 p.proc. wyższe, a miesięczny spadek wynosił 0,3 p.proc. W urzędach pracy zarejestrowanych jest 2 mln 79 tys. osób.

Mimo spadku liczby zarejestrowanych bezrobotnych nie przybywa miejsc pracy w sektorze przedsiębiorstw. Zdaniem statystyków spadek bezrobocia wywoływany jest przez wyjazdy za granicę, staże oraz rozpoczynanie przez bezrobotnych indywidualnej działalności gospodarczej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bezrobocie-w-kwietniu-13-3131160.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bezrobocie-w-kwietniu-13-3131160.html