Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kraków rezygnuje z Igrzysk Olimpijskich 2022

Polska

Kraków rezygnuje z ubiegania się o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku, ogłosił dzisiaj prezydent miasta, Jacek Majchrowski. Jako powowdy podał niskie poparcie społeczne, do którego doprowadziła odpowiedzialna za igrzyska posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak i brak poparcia ze strony rządu.

W niedzielnym referendum 69,72% głosujących mieszkańców Krakowa poparło rezygnację z Igrzysk Olimpijskich. Frekwencja wyniosła 35,96%.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,16034340,Krakow_wycofuje_wniosek_o_organizacje_igrzysk_w_2022.html?piano_d=1

Udostępnij

Serbski zbrodniarz wojenny w polskim więzieniu

Polska serbia więzienie zbrodnie wojenne

Karę 25 lat więzienia będzie odbywać w Polsce gen. Radislav Krstić, skazany za zbrodnie wojenne w byłej Jugosławii. Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii w Hadze skazał go na 35 lat więzienia, ale polskie prawo takiej kary nie przewiduje, więc wyrok został dziś zmieniony przez polski sąd. W 1995 roku gen. Krstić kierował atakiem na muzułmańską enklawę w Srebrenicy, gdzie serbscy żołnierze zamordowali około 8 tysięcy osób. W 2012 roku trybunał zwrócił się do Polski, by Krstić odbywał tu karę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-serbski-zbrodniarz-odsiedzi-w-polsce-25-lat,nId,1432099

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-serbski-zbrodniarz-odsiedzi-w-polsce-25-lat,nId,1432099