Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Spada bezrobocie, nie przybywa miejsc pracy w przedsiębiorstwach

Gospodarka

O pół punktu procentowego spadło bezrobocie w ciągu ostatniego miesiąca i wynosi obecnie 13 proc. Przed rokiem w kwietniu bezrobocie było o 1 p.proc. wyższe, a miesięczny spadek wynosił 0,3 p.proc. W urzędach pracy zarejestrowanych jest 2 mln 79 tys. osób.

Mimo spadku liczby zarejestrowanych bezrobotnych nie przybywa miejsc pracy w sektorze przedsiębiorstw. Zdaniem statystyków spadek bezrobocia wywoływany jest przez wyjazdy za granicę, staże oraz rozpoczynanie przez bezrobotnych indywidualnej działalności gospodarczej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bezrobocie-w-kwietniu-13-3131160.html

Udostępnij

Tesco już rozdaje żywność, inne sklepy się przygotowują

Gospodarka sklepy spożywcze vat żywność

Sklepy spożywcze nie płacą już VAT-u za żywność, którą przekażą darmo bankom żywności. Do października bardziej opłacało im się żywność niszczyć niż darowywać, bo tylko od zniszczonej VAT-u nie płaciły. Spośród wielkich sieci żywość przekazuje obecnie Tesco, inne sieci przygotowują się do tego. Federacja Banków Żywności podpisała już porozumienie z siecią Makro, podpisze umowę ze sklepami Selgros, rozmawia w tej sprawie z Carrefourem i Biedronką.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sklepy;zaczna;rozdawac;zywnosc,127,0,1545599.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sklepy;zaczna;rozdawac;zywnosc,127,0,1545599.html