Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Spada bezrobocie, nie przybywa miejsc pracy w przedsiębiorstwach

Gospodarka

O pół punktu procentowego spadło bezrobocie w ciągu ostatniego miesiąca i wynosi obecnie 13 proc. Przed rokiem w kwietniu bezrobocie było o 1 p.proc. wyższe, a miesięczny spadek wynosił 0,3 p.proc. W urzędach pracy zarejestrowanych jest 2 mln 79 tys. osób.

Mimo spadku liczby zarejestrowanych bezrobotnych nie przybywa miejsc pracy w sektorze przedsiębiorstw. Zdaniem statystyków spadek bezrobocia wywoływany jest przez wyjazdy za granicę, staże oraz rozpoczynanie przez bezrobotnych indywidualnej działalności gospodarczej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Bezrobocie-w-kwietniu-13-3131160.html

Udostępnij

Tesco już rozdaje żywność, inne sklepy się przygotowują

Gospodarka sklepy spożywcze vat żywność

Sklepy spożywcze nie płacą już VAT-u za żywność, którą przekażą darmo bankom żywności. Do października bardziej opłacało im się żywność niszczyć niż darowywać, bo tylko od zniszczonej VAT-u nie płaciły. Spośród wielkich sieci żywość przekazuje obecnie Tesco, inne sieci przygotowują się do tego. Federacja Banków Żywności podpisała już porozumienie z siecią Makro, podpisze umowę ze sklepami Selgros, rozmawia w tej sprawie z Carrefourem i Biedronką.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sklepy;zaczna;rozdawac;zywnosc,127,0,1545599.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sklepy;zaczna;rozdawac;zywnosc,127,0,1545599.html