Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Tesco już rozdaje żywność, inne sklepy się przygotowują

Gospodarka

Sklepy spożywcze nie płacą już VAT-u za żywność, którą przekażą darmo bankom żywności. Do października bardziej opłacało im się żywność niszczyć niż darowywać, bo tylko od zniszczonej VAT-u nie płaciły. Spośród wielkich sieci żywość przekazuje obecnie Tesco, inne sieci przygotowują się do tego. Federacja Banków Żywności podpisała już porozumienie z siecią Makro, podpisze umowę ze sklepami Selgros, rozmawia w tej sprawie z Carrefourem i Biedronką.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sklepy;zaczna;rozdawac;zywnosc,127,0,1545599.html

Udostępnij

Rośnie eksport polskiej żywności

Gospodarka eksport żywność

W pierwszym kwartale tego roku wzrósł o 7 proc. w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami ubiegłego roku. Jego wartość przekroczyła w tym okresie 5 mld euro mimo embarga na mięso wieprzowe ogłoszonego przez Rosję. Głównym odbiorcą polskiej żywności są Niemcy, do których w I kwartale sprzedaliśmy ją za 1,1 mld euro. Potem kolejno: Wielka Brytania, Francja i Rosja, Czechy, Włochy i Holandia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://agrobiznes.money.pl/artykul/mimo-embarga-na-mieso-eksport-rosnie,137,0,1545609.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://agrobiznes.money.pl/artykul/mimo-embarga-na-mieso-eksport-rosnie,137,0,1545609.html