Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

W Biedronce będzie można płacić kartą od lipca

Finanse

Obsługą transakcji zająć ma się Bank Pekao, a same transakcje obsługiwać będą terminale Ingenico. Ani Biedronka, ani Pekao nie komentują tych nieoficjalnych informacji. W lipcu wchodzi wżycie ustawa ograniczająca prowizje od opłat kartą do 0,5 proc. transakcji, dotąd prowizja była w Polsce najwyższa w Europie i wynosiła od 1,3 do 1,6 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/798990,jeronimo-martins-siec-biedronka-od-lipca-wprowadza-platnosci-karta.html

Udostępnij

Oświadczenia majątkowe: nie tylko politycy i urzędnicy

Finanse

Prokuratorzy, sędziowie, policjanci, strażacy i ludzie wykonujący inne zawody będą musieli składać publiczne oświadczenia majątkowe.W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają pracę nad projektem ustawy w tej sprawie. Przewidywać ma ona aż 72 zawody, które wymagać będą oświadczeń majątkowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czeka-nas-totalne-przeswietlenie-osobistych-majatkow-3129277.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czeka-nas-totalne-przeswietlenie-osobistych-majatkow-3129277.html