Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Oświadczenia majątkowe: nie tylko politycy i urzędnicy

Finanse

Prokuratorzy, sędziowie, policjanci, strażacy i ludzie wykonujący inne zawody będą musieli składać publiczne oświadczenia majątkowe.W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają pracę nad projektem ustawy w tej sprawie. Przewidywać ma ona aż 72 zawody, które wymagać będą oświadczeń majątkowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Czeka-nas-totalne-przeswietlenie-osobistych-majatkow-3129277.html

Udostępnij

Niepełnoletni w rejestrze długów

Finanse krajowy rejestr dlugów niepełnoletni

Ponad 1300 osób zapisanych w Krajowym rejestrze długów nie skończyło 18 lat. Prawie wszyscy nie zapłacili kar za jazdę bez biletów. Najmniejszy dług za jazdę na gapę wynosi 202,5 zł, tyle winien jest mieszkaniec Sochaczewa, najwięcej bo 1516 zł winien jest mieszkaniec podwarszawskiej wsi. Łączna kwota zaległości nieletnich dłużników wynosi ponad 1,4 mln zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/798696,krajowy-rejestr-dluznikow-jezdza-na-gape-trafiaja-do-rejestrow-dluznikow-najmlodszy-ma-14-lat.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/798696,krajowy-rejestr-dluznikow-jezdza-na-gape-trafiaja-do-rejestrow-dluznikow-najmlodszy-ma-14-lat.html