Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ekshumacja w areszcie: wydobyto szczątki 135 osób

Polska

Ekshumacja trwa od początku maja. W areszcie śledczym w Białymstoku pogrzebane są pod podłogą w piwnicach ofiary mordów z czasów okupacji sowieckiej, niemieckiej oraz z lat 1945-1956. Ekshumacja zarządzona została przez prokuratorów IPN-u prowadzących śledztwo w sprawie zabójstw członków polskich organizacji niepodległościowych dokonywanych przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/449399/Odnaleziono-szczatki-135-osob-Ile-jeszcze-cial-jest-pod-aresztem/

Udostępnij

10 lat więzienia za przekroczenie obrony koniecznej

Polska obrona konieczna więzienie

22-letni Damian R. przekroczył granice obrony koniecznej i jest winny śmierci dwóch młodych mężczyzn, którzy uzbrojeni wtargnęli do jego mieszkania, uznał w czwartek Sąd Apelacyjny w Szczecinie i utrzymał w mocy wyrok 10 lat więzienia wydany przez Sąd Okręgowy.

9 marca 2012 r. dwaj pijani mężczyźni uzbrojeni w pałkę teleskopową oraz pneumatyczny pistolet wtargnęli do mieszkania, w którym przebywał Damian R., jego matka, ojczym i młodsza siostra. Grozili Damianowi R. śmiercią, ten sięgnął po kuchenny nóż i zadał atakującym kilka ciosów, napastnicy uciekli.

Napadnięci wezwali policję. Jednego z napastników policja znalazła na klatce schodowej, drugiego przed blokiem. Obaj zmarli po przewiezieniu do szpitala.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-10-lat-wiezienia-za-przekroczenie-granic-obrony-koniecznej,nId,1430589

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-10-lat-wiezienia-za-przekroczenie-granic-obrony-koniecznej,nId,1430589