Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

10 lat więzienia za przekroczenie obrony koniecznej

Polska

22-letni Damian R. przekroczył granice obrony koniecznej i jest winny śmierci dwóch młodych mężczyzn, którzy uzbrojeni wtargnęli do jego mieszkania, uznał w czwartek Sąd Apelacyjny w Szczecinie i utrzymał w mocy wyrok 10 lat więzienia wydany przez Sąd Okręgowy.

9 marca 2012 r. dwaj pijani mężczyźni uzbrojeni w pałkę teleskopową oraz pneumatyczny pistolet wtargnęli do mieszkania, w którym przebywał Damian R., jego matka, ojczym i młodsza siostra. Grozili Damianowi R. śmiercią, ten sięgnął po kuchenny nóż i zadał atakującym kilka ciosów, napastnicy uciekli.

Napadnięci wezwali policję. Jednego z napastników policja znalazła na klatce schodowej, drugiego przed blokiem. Obaj zmarli po przewiezieniu do szpitala.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-10-lat-wiezienia-za-przekroczenie-granic-obrony-koniecznej,nId,1430589

Udostępnij

Miliard złotych z budżetu na usuwanie skutków powodzi

Polska

Rząd przeznaczył na to miliard złotych. Trwa jeszcze szacowanie szkód i zbieranie danych. Wiadomo już, że szybkiej pomocy potrzebuje 119 rodzin z Lubelszczyzny i 16 z Podkarpacia. W Małopolsce woda uszkodziła 600 domów, w wielu miejscach naprawy wymagają wały przeciwpowodziowe. Wciąż nie wiadomo ile dróg gminnych i powiatowych wymaga napraw.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15319861/ruszylo-usuwanie-skutkow-powodzi-w-budzecie-do-dyspozycji-miliard-zlotych

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15319861/ruszylo-usuwanie-skutkow-powodzi-w-budzecie-do-dyspozycji-miliard-zlotych