Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

10 lat więzienia za przekroczenie obrony koniecznej

Polska

22-letni Damian R. przekroczył granice obrony koniecznej i jest winny śmierci dwóch młodych mężczyzn, którzy uzbrojeni wtargnęli do jego mieszkania, uznał w czwartek Sąd Apelacyjny w Szczecinie i utrzymał w mocy wyrok 10 lat więzienia wydany przez Sąd Okręgowy.

9 marca 2012 r. dwaj pijani mężczyźni uzbrojeni w pałkę teleskopową oraz pneumatyczny pistolet wtargnęli do mieszkania, w którym przebywał Damian R., jego matka, ojczym i młodsza siostra. Grozili Damianowi R. śmiercią, ten sięgnął po kuchenny nóż i zadał atakującym kilka ciosów, napastnicy uciekli.

Napadnięci wezwali policję. Jednego z napastników policja znalazła na klatce schodowej, drugiego przed blokiem. Obaj zmarli po przewiezieniu do szpitala.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-10-lat-wiezienia-za-przekroczenie-granic-obrony-koniecznej,nId,1430589

Udostępnij

Miliard złotych z budżetu na usuwanie skutków powodzi

Polska

Rząd przeznaczył na to miliard złotych. Trwa jeszcze szacowanie szkód i zbieranie danych. Wiadomo już, że szybkiej pomocy potrzebuje 119 rodzin z Lubelszczyzny i 16 z Podkarpacia. W Małopolsce woda uszkodziła 600 domów, w wielu miejscach naprawy wymagają wały przeciwpowodziowe. Wciąż nie wiadomo ile dróg gminnych i powiatowych wymaga napraw.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15319861/ruszylo-usuwanie-skutkow-powodzi-w-budzecie-do-dyspozycji-miliard-zlotych

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/15319861/ruszylo-usuwanie-skutkow-powodzi-w-budzecie-do-dyspozycji-miliard-zlotych