Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Obalony prezydent Egiptu skazany dziś na 3 lata więzienia

Nieistotne

Hosni Mubarak oskarżony był przed sądem w Kairze o kradzież funduszy które miały być przeznaczone na renowację i utrzymanie pałaców prezydenckich, a zostały wykorzystane na remont prywatnych rezydencji rodziny Mubaraków. Po cztery lata więzienia dostali synowie Mubaraka oskarżeni o to samo. Wszyscy mają zapłacić grzywnę wysokości 21,1 mln funtów egipskich – w przeliczeniu to 2,9 mln dolarów – i zwrócić państwu sprzeniewierzone 125 mln funtów egipskich, czyli 17,6 mln dolarów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1130537,Byly-prezydent-Egiptu-Hosni-Mubarak-skazany-na-3-lata-wiezienia

Udostępnij

Niewielkie zmiany w rankingu najlepszych uczelni w Polsce

Nieistotne

Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska to pięć najlepszych polskich uczelni według Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” . Zmiany są niewielkie w porównaniu z ubiegłym rokiem, pisze forsal.pl, ale są uczelnie, które poważnie awansowały, najbardziej wśród uczelni publicznych Politechnika Poznańska z 22 na 16 miejsce, a wśród uczelni niepublicznych magisterskich Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z 24 na 15 miejsce.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/798116,perspektywy-2014-ranking-uczelni-wyzszych-w-polsce.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/798116,perspektywy-2014-ranking-uczelni-wyzszych-w-polsce.html