Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Niewielkie zmiany w rankingu najlepszych uczelni w Polsce

Nieistotne

Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska to pięć najlepszych polskich uczelni według Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” . Zmiany są niewielkie w porównaniu z ubiegłym rokiem, pisze forsal.pl, ale są uczelnie, które poważnie awansowały, najbardziej wśród uczelni publicznych Politechnika Poznańska z 22 na 16 miejsce, a wśród uczelni niepublicznych magisterskich Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z 24 na 15 miejsce.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/798116,perspektywy-2014-ranking-uczelni-wyzszych-w-polsce.html

Udostępnij

Wideo z Kaukazu jako film z Ukrainy w rosyjskiej tv

Nieistotne propaganda rosja telewizja ukraina

„Ukraińska Gwardia Narodowa zabiła człowieka. Broń pozostawiono na miejscu, aby wysłać wiadomość, ze wróg został zamordowany”, głosił komentarz do filmu pokazującego w Telewizji Rosija 1 w ostatni piątek ciało martwego mężczyzny. Ten sam film 18 miesięcy temu ilustrował doniesienia z walk na Północnym Kaukazie w kanale Rosija-24. Zabitym jest miejscowy bojownik zastrzelony w starciu w wojskami FSB.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://ocdn.eu/images/pulscms/ODI7MDQsMCwwLDU1NiwzMDA7MDYsMzIwLDFjMg__/db536856c1f9d9a30283b71bca380a37.jpg

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://ocdn.eu/images/pulscms/ODI7MDQsMCwwLDU1NiwzMDA7MDYsMzIwLDFjMg__/db536856c1f9d9a30283b71bca380a37.jpg