Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Niewielkie zmiany w rankingu najlepszych uczelni w Polsce

Nieistotne

Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Warszawska i Politechnika Wrocławska to pięć najlepszych polskich uczelni według Rankingu Szkół Wyższych „Perspektywy 2014” . Zmiany są niewielkie w porównaniu z ubiegłym rokiem, pisze forsal.pl, ale są uczelnie, które poważnie awansowały, najbardziej wśród uczelni publicznych Politechnika Poznańska z 22 na 16 miejsce, a wśród uczelni niepublicznych magisterskich Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu z 24 na 15 miejsce.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/798116,perspektywy-2014-ranking-uczelni-wyzszych-w-polsce.html

Udostępnij

Wideo z Kaukazu jako film z Ukrainy w rosyjskiej tv

Nieistotne propaganda rosja telewizja ukraina

„Ukraińska Gwardia Narodowa zabiła człowieka. Broń pozostawiono na miejscu, aby wysłać wiadomość, ze wróg został zamordowany”, głosił komentarz do filmu pokazującego w Telewizji Rosija 1 w ostatni piątek ciało martwego mężczyzny. Ten sam film 18 miesięcy temu ilustrował doniesienia z walk na Północnym Kaukazie w kanale Rosija-24. Zabitym jest miejscowy bojownik zastrzelony w starciu w wojskami FSB.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://ocdn.eu/images/pulscms/ODI7MDQsMCwwLDU1NiwzMDA7MDYsMzIwLDFjMg__/db536856c1f9d9a30283b71bca380a37.jpg

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://ocdn.eu/images/pulscms/ODI7MDQsMCwwLDU1NiwzMDA7MDYsMzIwLDFjMg__/db536856c1f9d9a30283b71bca380a37.jpg