Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Stan wojenny w Tajlandii

Świat

Stan wojenny ogłosiła dziś rano armia Tajlandii. Wprowadzono również cenzurę mediów. Wojsko zapewnia, że nie jest to pucz, ale odpowiedź na trwające wiele miesięcy protesty antyrządowe. W Tajlandii w ostrym konflikcie są dwa stronnictwa: prorządowe stronnictwo „czerwonych” i opozycyjne – „żółtych”. Nie potrafią one dojść do porozumienia w kwestii sformowania rządu. Od końca monarchii absolutnej w Tajlandii w 1932 roku do wczoraj armia tajska wprowadziła stan wojenny 11 razy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/11,1111365-Tajlandzka-armia-przecina-polityczny-wezel-gordyjski.html

Udostępnij

Libia: generał Chalif Haftar walczy z islamistami

Świat islamscy terroryści libia terroryzm

Dowódca libijskich sił specjalnych płk Wanis Buchamada ogłosił wczoraj, że wesprze ofensywę generała, wcześniej podporządkowało mu się lotnictwo stacjonujące w Tobruku. Chalif Haftar, były dowódca armii libijskiej, uczestnik powstania przeciw Kadafiemu nie podporządkował się obecnemu rządowi. Gromadzi siły do walki ze zbrojnymi organizacjami islamistów, które według niego zagrażają Libii. Jak zapewnia nie dąży do objęcia władzy w państwie, ale broni Libijczyków przed terrorystami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walki;w;libii;sily;specjalne;po;stronie;haftara,81,0,1540433.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walki;w;libii;sily;specjalne;po;stronie;haftara,81,0,1540433.html