Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Stan wojenny w Tajlandii

Świat

Stan wojenny ogłosiła dziś rano armia Tajlandii. Wprowadzono również cenzurę mediów. Wojsko zapewnia, że nie jest to pucz, ale odpowiedź na trwające wiele miesięcy protesty antyrządowe. W Tajlandii w ostrym konflikcie są dwa stronnictwa: prorządowe stronnictwo „czerwonych” i opozycyjne – „żółtych”. Nie potrafią one dojść do porozumienia w kwestii sformowania rządu. Od końca monarchii absolutnej w Tajlandii w 1932 roku do wczoraj armia tajska wprowadziła stan wojenny 11 razy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/11,1111365-Tajlandzka-armia-przecina-polityczny-wezel-gordyjski.html

Udostępnij

Libia: generał Chalif Haftar walczy z islamistami

Świat islamscy terroryści libia terroryzm

Dowódca libijskich sił specjalnych płk Wanis Buchamada ogłosił wczoraj, że wesprze ofensywę generała, wcześniej podporządkowało mu się lotnictwo stacjonujące w Tobruku. Chalif Haftar, były dowódca armii libijskiej, uczestnik powstania przeciw Kadafiemu nie podporządkował się obecnemu rządowi. Gromadzi siły do walki ze zbrojnymi organizacjami islamistów, które według niego zagrażają Libii. Jak zapewnia nie dąży do objęcia władzy w państwie, ale broni Libijczyków przed terrorystami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walki;w;libii;sily;specjalne;po;stronie;haftara,81,0,1540433.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walki;w;libii;sily;specjalne;po;stronie;haftara,81,0,1540433.html