Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Fabryka Autosan z Sanoka na sprzedaż w przetargu

Gospodarka

Cena wywoławcza wyznaczona przez syndyka wynosi 56 mln zł, oferty będą przyjmowane do 13 czerwca. Firma działa od roku 1832, obecnie jest w upadłości. Mimo to produkuje, w I kwartale wytworzyła 7 autobusów, teraz realizuje zamówienie na kilkanaście.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1129052,Najstarsza-polska-fabryka-autobusow-wystawiona-na-sprzedaz

Udostępnij

Podatek od wydobycia ropy lub gazu – 40 proc. przychodu

Gospodarka gaz podatki ropa Sejm

W Sejmie trwają obecnie prace nad trzema ustawami, które wpłyną na poziom opodatkowania działalności związanej z wydobyciem gazu i ropy. Pierwsza z ustaw podnosi obecne podatki, druga poszerza na ropę i gaz wprowadzony już podatek od wydobycia miedzi i srebra, trzecia przewiduje nałożenie dodatkowego podatku węglowodorowego. Rząd zakłada, że w latach 2020–2029 budżet zyska nawet do 16 mld zł dzięki tym podatkom.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/podatki-spowoduja-spadek-inwestycji-w-wydobycie-ropy-i-gazu,artykuly,176818,1,1.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/podatki-spowoduja-spadek-inwestycji-w-wydobycie-ropy-i-gazu,artykuly,176818,1,1.html