Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Libia: generał Chalif Haftar walczy z islamistami

Świat

Dowódca libijskich sił specjalnych płk Wanis Buchamada ogłosił wczoraj, że wesprze ofensywę generała, wcześniej podporządkowało mu się lotnictwo stacjonujące w Tobruku. Chalif Haftar, były dowódca armii libijskiej, uczestnik powstania przeciw Kadafiemu nie podporządkował się obecnemu rządowi. Gromadzi siły do walki ze zbrojnymi organizacjami islamistów, które według niego zagrażają Libii. Jak zapewnia nie dąży do objęcia władzy w państwie, ale broni Libijczyków przed terrorystami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walki;w;libii;sily;specjalne;po;stronie;haftara,81,0,1540433.html

Udostępnij

Największa od 120 lat powódź na Bałkanach

Świat bośnia i hercegowina powódź serbia

Co najmniej 44 osoby zginęły podczas powodzi w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie (BiH). Ewakuowano kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Pod wodą jest jedna trzecia Bośni i Hercegowiny i jedna czwarta Serbii. Ponadto w wielu miejscach BiH zeszły lawiny błotne. Rządy obydwu krajów poprosiły o pomoc, państwa Europy i Rosja wysłały na Bałkany sprzęt i ekipy ratownicze.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=BSLoSZZbntk

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/459320,powodz-w-bosni-i-serbii-polscy-strazacy-pomoga-pomoc-tez-od-unii-europejskiej.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/459320,powodz-w-bosni-i-serbii-polscy-strazacy-pomoga-pomoc-tez-od-unii-europejskiej.html