Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

2,5 mld dolarów kary zapłaci Credit Suisse rządowi USA

Finanse

Jeden z największych banków Szwajcarskich zawarł ugodę w tej sprawie. Pod koniec ubiegłego roku komisja śledcza amerykańskiego senatu opublikowała raport, w którym opisano jak Credit Suisse pomagał klientom w ucieczce przed podatkami, doniosła Agencja Reuters. Mimo braku odpowiedniej licencji bank pozyskiwał klientów na amerykańskiej ziemi. Bank przyznał się, że jego nowojorski oddział, który nie miał licencji na świadczenie usług doradztwa ani przyjmowanie wkładów, robił to wbrew prawu na dużą skalę.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Credit-Suisse-zaplaci-2-5-mld-dolarow-za-pomoc-w-ucieczce-przed-podatkami-3124532.html

Udostępnij

Internet mamy nominalnie najtańszy w Europie

Finanse cena Internet UE Unia Europejska

Jeśli jednak przyrównać ceny do siły nabywczej złotego, okaże się, że nasz kraj znajduje się w środku rankingu cen Internetu w UE, informuje raport Komisji Europejskiej o dostępie do sieci. Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej dostęp do Internetu stacjonarnego kosztuje średnio 55 zł za miesiąc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1128526,Ile-kosztuje-Internet-w-Polsce-Raport-Komisji-Europejskiej

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1128526,Ile-kosztuje-Internet-w-Polsce-Raport-Komisji-Europejskiej