Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

2,5 mld dolarów kary zapłaci Credit Suisse rządowi USA

Finanse

Jeden z największych banków Szwajcarskich zawarł ugodę w tej sprawie. Pod koniec ubiegłego roku komisja śledcza amerykańskiego senatu opublikowała raport, w którym opisano jak Credit Suisse pomagał klientom w ucieczce przed podatkami, doniosła Agencja Reuters. Mimo braku odpowiedniej licencji bank pozyskiwał klientów na amerykańskiej ziemi. Bank przyznał się, że jego nowojorski oddział, który nie miał licencji na świadczenie usług doradztwa ani przyjmowanie wkładów, robił to wbrew prawu na dużą skalę.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Credit-Suisse-zaplaci-2-5-mld-dolarow-za-pomoc-w-ucieczce-przed-podatkami-3124532.html

Udostępnij

Internet mamy nominalnie najtańszy w Europie

Finanse cena Internet UE Unia Europejska

Jeśli jednak przyrównać ceny do siły nabywczej złotego, okaże się, że nasz kraj znajduje się w środku rankingu cen Internetu w UE, informuje raport Komisji Europejskiej o dostępie do sieci. Według Urzędu Komunikacji Elektronicznej dostęp do Internetu stacjonarnego kosztuje średnio 55 zł za miesiąc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1128526,Ile-kosztuje-Internet-w-Polsce-Raport-Komisji-Europejskiej

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1128526,Ile-kosztuje-Internet-w-Polsce-Raport-Komisji-Europejskiej